Ježci jsou uctíváni v mnoha kulturách po celém světě. Keltský mýtus říká, že jsou to čarodějnice v přestrojení...

Africký Pygmy ježek

(Atelerix albiventris/Atelerix algirus)

je v současnosti patrně nejčastěji chovaným druhem ježků v lidské péči. Pro poměrně nenáročný chov a možnost snadného ochočení mláďat se stal oblíbeným domácím mazlíčkem po celém světě.

Tyto stránky jsou zaměřeny na prezentaci tohoto druhu zvířat, přiblížení chovu a potřeb ježků v péči člověka, nahlédneme "pod pokličku" vzniku a rozlišení různých barevných variant, budeme se zabývat nejčastějšími nemocemi ježků...

Pokud Vám nesedí ježčí povaha a potřeby, přesto jste přesvědčeni, že toto zvíře nutně musíte mít, doporučuji je reklamovat u samotné evoluce.

Ježek žije v noci, žere brouky, píchá, smrdí a určitě se s Vámi nebude kamarádit ve chvíli, kdy si zrovna vzpomenete. Pokud Vás to stále neodradilo, doporučuji pročíst pořádně všechny články, které naleznete v levém menu. Kdybyste něčemu nerozuměli nebo nenašli to, co Vás zajímá, klidně napište nebo zavolejte. Spoustu zkušeností nosím pouze v hlavě a není kdy je hodit na "papír" ;)

Jsem členem a ověřeným chovatelem   R  egistru afrických trpasličích ježků.
 
 
Moje odchovy jsou pravidelně úspěšné na výstavách, což mi přineslo titul Silver Herd.

 
Podporuji volně žijící a handicapované ježky.

 
Pravidelně se vzdělávám.

 
Sem tam i publikuji / spolupracuji s médii a občas bývám i v telce.

TOPlist