Vaše vzkazy a dotazy

Pomoc koušeme:(

Dobrý den, před pár měsíci jsem si pořídila samičku od jednoho chovatele, už ma rok a půl. Naučila se mi lozit pod peřinu, zachumlat se a spát se mnou, ale poslední dobou mě začala kousat a ja netuším co s tím a jak ji to odnaučit. Budu vděčná za každou radu.

Re: Pomoc koušeme:(

Dobrý den,
změna chování ježka může nastat z více příčin. Možná je nějaká změna u Vás, jinak voníte a ježinu to dráždí. Nebo ta změna může být i u ní, počátek nějaké nemoci, bolest...

Obezita

Dobrý den ježečka mám už ježka rok ale příde mi tlustý jídla mu moc nedávám a běhá každý den tak 10 min.Prosím poraďte co mám dělat.

Re: Obezita

Dobrý den,
z těchto informací nejsem schopná posoudit, jestli je Váš ježek tlustý nebo ne. Výživa ježka a vůbec celý chov je jeden celek, jedna věc navazuje na druhou. Pokud budete krmit tučnými kotěcími granulemi celý život = bude tlustý. Pokud chcete aby zhubnul a omezíte mu příjem potravy, ale pořád budete krmit stejné granule = bude tlustý a navíc bude mít hlad, takže bude mít o to větší sklony se přežírat. 10 minut běhání jsem nezlobte se nepochopila. Ježek sám běhá 10 minut? Nebo Vy ho necháte proběhnout? A víte to jistě? V noci ho asi nikdo nehlídá jestli běhá... Toto vše by bylo dobré aby Vám vysvětlil chovatel, od kterého ježka máte, nejlépe z oka do oka

ježeček nechce papat

Zdravím, v sobotu jsme si z veletrhu dovezli malého ježka bělobřichého, při výběru mu pán dával moučné červy a ježek papal. Ale co jsme ho donesli domů, nechce nic jíst. Zkusili jsme vařené kuřecí maso, kočičí paštičky, kotěcí granule - suché i namočené, červy, granulky pro ježky, banán, vařené vejce a ježek to ani neočuchá, jen to v misce pošlape a jde dál. Vodu ale pije. Koupili jsme mu i tulitunel, je schovaný uvnitř a jen frká nebo spí. Násilím ho nebudíme. Máme o něj už strach,přece jen to je třetí den, co nic nejedl, bobky udělal tři :/ a jednou mel bobek hodně řídký,skoro průjem a řekla bych že snad i tmavě zelený, dnes bobekužbylnormální. Možná jsem už paranoidní, ze všech informací na netu. Je to jen ze stresu? Změna prostředí? Prosím poradíte nám?

Re: ježeček nechce papat

Dobrý den,
první chyba byla kupovat ježka na burze, druhá že to bylo v tomto počasí. Chovatel, na kterého byste měli kontakt by Vám s ježkem určitě rád poradil. Zelené průjmovité výkaly po převozu být můžou, ale vše by se mělo do 3 dnů upravit samo. Jenže to nemusí být pouze ze stresu, ale třeba i tím, že právě nežere nebo že je nastydlý... Pán Vám také měl určitě říct, abyste mu nedávali naráz tolik druhů jídla, je to další příčina, proč může dostat průjem. Pokud myslíte, že mu dáte do misky jídlo a on bude poslušně papat, pak se bohužel mýlíte. Už jen převoz na burzu = šok, převoz k Vám domů = další šok. Také hodně mláďat v novém domově odmítá jíst červy. Dejte do misky granule smíchané s červíky a misku si zvažte. Nakrmte večer, když jdete spát, zhasněte a nechte ježka v klidu. Ráno misku opět zvažte a uvidíte, kolik toho sežral. Malému miminku nechávejte granule v misce po celý den, je velmi pravděpodobné, že až zmizíte a doma bude klid, půjde se nažrat i přes den.

Re: Re: ježeček nechce papat

Děkujeme za rady, ježeček je asi opravdu nastydlý, dnes začal posmrkávat. Hlídáme teplotu, v misce má červíky a granulky. Snad se mu brzy udělá líp. Hezký den.

Re: Re: Re: ježeček nechce papat

Určitě teplotu zvyšte, aby měl cca 25°C. Je dobré dát i jitrocelový sirup. Také můžete na veterině koupit Royal Canin Convalescence Support, je to taková rozkrmovací kaše pro zvířata která nemůžou nebo nechtějí žrát. To, že má ucpaný nos může být také příčina, proč nežere, pokud ale nebude žrát víc jak 3 dny, už je to cesta do pekel. Musí opravdu něco sníst. Pokud by ježek začal víc kýchat nebo být apatický, pořádně ho zabalte, nejlépe si ho dejte pod bundu a běžte k veterináři pro atb.

Re: ježeček nechce papat

Dobrý den , mám ježečka už měsíc , ale teť je taková malatná a špatně se pohybuje ,padá na strany , když jsem jí dala k misce vody tak tam ponořila čumáček tak jsem ji rychle vyndala , začala škytat , potom mě napadlo že má třeba hlad tak jsem jí dala k misce a ona do misky spadla.
Prosím poraďte , moc se o ní bojim , je to můj první ježeček.

Re: Re: ježeček nechce papat

Dobrý den,
ježek potřebuje teplo a v zimním období udržovat denní režim 12:12 hodin. Ježinka Vám s největší pravděpodobností upadla do hibernace, musíte ji opatrně zahřát a rozhýbat.

Přidat nový příspěvek

optimalizace PageRank.cz