Vaše vzkazy a dotazy

oteklý "pindík"

Dobrý den,
asi budu mít trochu hloupý dotaz. Můj ježeček má od pátka oteklého "pindíka" (erekce to není). Dneska jsem zkoušela přikládat chladné obklady, ale nepomohlo. Navíc se mi zdá, že má tvrdé varlátka. Je možné, aby měl zánět varlat??? Výtok z močové trubice nemá, močí také bez problémů.
Asi raději navštívíme veterinu...
Děkuji.

Re: oteklý "pindík"

Dobrý den,
pokud se ježeček nechá, je dobré zkontrolovat, jestli mu vevnitř neuvízl kousek podestýlky. Jinak to může být zánět močových cest, ježci na to trpí celkem často.

WHS?

Dobrý den,
ježečka máme od roku 2015 a nyní jsem si všimla, že již neběhá jako dříve, podivně se kymácí a padá k jedné straně, prostě jako by byl opilý. Začal také odírat čumáček o sklo terária. Bojím se, že by mohlo jít o WHS. Dělají se nějaké testy nebo máte zkušenosti, že by to nemuselo byt toto?

Re: WHS?

Dobrý den,
bohužel testy na WHS žádné nejsou a nemoc se dá prokazatelně diagnostikovat až z pitevního nálezu. Je ale velmi pravděpodobné, že to WHS nebude, stejnými příznaky se totiž projevuje i obyčejná hibernace. Pokud je ježek teplý a v podstatě normálně reaguje, může být problém v centru rovnováhy, nejčastěji bakteriální infekce nebo nádor. Dojděte k veterináři, ať Vám dá antibiotika, u ježků jsou dobře snášeny amoxyciliny. Pokud po atb nedojde ke zlepšení stavu, bude se patrně jednat o ten druhý problém. Držím palce

Jak odčervit ježka? A blechy

Zdravím, mám doma ježka zhruba 6 měsíců. Je čas na odčervení a já nevím jak. Zkusila jsem rozdrtit s granulemi a fungovalo 50/50. Proto se chci zeptat, jak odčervujete ježka? A jak zjistit zda má blechy?

Re: Jak odčervit ježka? A blechy

Dobrý den,
prosím nedávejte ježkovi žádná léčiva, o kterých nevíte, co s ním provedou. Ježci jsou citliví na chemikálie a může se stát, že některými léky svého ježka zabijete. Čas na odčervení bude, až se při koprologickém vyšetření ukáže, že ježek má parazity. I tak se neprovádí žádnou tabletou ale přípravkem Stronghold nebo Advocate. Pokud krmíte bezpečně, tzn. žádný hmyz z louky apod. pak ježek nikdy mít vnitřní parazity nebude. Jiný případ jsou roztoči nebo všenky, blechy méně často. Nejlépe bude, pokud máte podezření dojít s ježkem na veterinu na vyšetření.

Re: Re: Jak odčervit ježka? A blechy

No právě o to jde. Nedávno jsme měli blechy. Veterinářka nám řekla, že by bylo lepší ho odčervit. Tak nám dala tabletky, které nevadí. A samosebou jsme použily přípravek Stronghold. Ale děkuji vám

Ježek - zácpa?

Krásný den.
Mám doma dvě ježčí holčičky, jednu teprve od neděle (zatím jsou každá v samostatné ubikaci). Když jsme druhou slečnu vezli v neděli domů, v přepravce udělala několik bobků, ale zatím jsem od neděle žádné bobky v kleci nenašla.
Ježčice je aktivní, v noci hrabe, pochoduje, stěhuje všechno... chuť k jídlu také má - pravda, je trochu vybíravá, ale červíky a oblíbené granulky, to si dá bez problému.
Ta možná zácpa mne ale trápí.... jak prosím poznat, zda doopravdy trpí zácpou? Je možné, že bobky jen zahrabává?? (Ale zkusila jsem trochu "prošťourat" podestýlku a nic jsem nenašla.) Nebo mám zajít na veterinu hned? Kdyby nechtěla jíst, nebo byla přešlá, už bych letěla, takto si nejsem jistá... děkuji moc za reakci!

Re: Ježek - zácpa?

Dobrý den,
většinou se při stresu z převozu a nového prostředí setkávám spíš s průjmem, ale zácpa, proč ne. Jestli ježour baští a nejeví známky toho, že má nějaký problém, tak bych počkala.

Ježčí záhada

Dobrý den.
Mám dotaz ohledně chování ježka - samice. Bydlím na vesnici v řadovém domě - druhá od kraje. Mezi jednotlivými zahrádkami máme dřevěné ploty, s malými škvírami u okapových svodů. Pod terasou je výklenek, zadělaný dvířky z pletiva. Jen u okapového svodu je škvírka cca 10x10 cm. V současnosti výklenek využívám na hračky pro vnuky - tatry, míče , bábovičky .....Vše je v bednách a na plastové paletě a na jedné dřevěné. Dá se říci že v čistotě a chráněno před kočkami. A teď k samému dotazu.
Minulý týden soused ze třetí řadovky chytil na své zahrádce ježka, kterého pronesl sklepem a zanesl ho za řeku a náhon na louku ,cca 300 m. Dvě lávky. Přes řeku je kovová lávka a na každé straně dva vysoké kamenné schody. Za dva dny jsem chytila ježka já na své zahrádce, opět soused odnesl ježka za řeku. Další večer jsme chytili ježka na první zahrádce. Opět odnesen. Další večer byl ježek opět na mé zahrádce. Takže jsme mu na hřbet stříkli malý červený puntík a opět odnesli za řeku. Včera odpoledne přišli děti a chtěli hračky. Vlezla jsem pod terasu pro míč, a překvapilo mě kde se tam vzalo tolik suchého listí. Nadzvedla jsem dřevěnou paletu a nestačila jsem se divit. V listí a suché trávě ležel ježek s červeným puntíkem a s ním tam SEDM pichlavých kuliček velkých asi jako tenisový míček. Tak jsme je opatrně nabrali do kbelíku a konečně všechny odnesli opět za řeku do roští a trávy. Všem nám tady je záhadou, jak mohla máma ježka tolikrát najít cestu k mladým, přes lávky, asfaltovou cestu a jednu zahradu. Každopádně před takou věrností a péčí smekáme. Některé lidské mámy by se mohly od " mé ježčí mámy " učit.
Děkuji za odpověď. Hana

Přidat nový příspěvek

optimalizace PageRank.cz