Vaše vzkazy a dotazy

Whs

Dobry den, mam u sveho jezka podezreni na Whs, bohuzel. Mam v druhe kleci vedle dalsiho. Mam ho nejak dale izolovat? Moc dekuji za odpoved

Re: Whs

Dobrý den,
onemocnění se bude patrně časem zhoršovat, takže pak bude oddělení na místě, protože druhý ježek bude nemocného terorizovat. Toto onemocnění ale není infekční, takže z tohoto důvodu se bát nemusíte.

Jak vytopit výběh

Dobrý den.
Chtě bych poprosit o radu, jak nebo čím vytopit výběh ze dřeva (OSB)1mx1mx30cm, podlaha dřevo (OSB), strop plexisklo? Předem děkuji za rady.

Re: Jak vytopit výběh

Dobrý den,
já mám pod teráriem (OSB) 3cm polystyrenovou desku. Doma máme teplo dost, takže to nějak zvlášť řešit nemusím. Jinak doporučuji topnou desku Ultratherm, vyzkoušeno i v plastboxu

pořízení kamarádky

Dobrý den,mám prosbu chtěla bych pořídit našemu ježečkovi kamarádku , je vhodné aby měli společnou klec .Děkuji za odpověď

Re: pořízení kamarádky

Dobrý den, pokud je Váš ježeček samička a klec splňuje alespoň 0,8m2 podlahové plochy, pak o tom můžete uvažovat. Nelze ale dát dohromady trvale pár.

kde se dá koupit alžírskou černého ježka?

kde se dá koupit alžírskou černého ježka?

Re: kde se dá koupit alžírskou černého ježka?

To je velmi vzácné zbarvení, taková mláďata se prodávají mezi "kamarády" a stojí nemalou částku

ježek jí málo a téměř vůbec se nevyprazdňuje

Dobrý večer jsem už dost zoufalá,ježek poslední dobou nechce téměř jíst ani červíky,co vždy s chutí snědl a nikdy neměl dost a poslední dobou pořád i spí,je málo aktivní,teplo doma mám a téměř vůbec se nevyprazdňuje....na veterině byl ,měli ho tam 5 dní ,dělali mu rozbor trusu negativní,preventivně ho odčervili,ale nic se neprokázalo,dali mu ivomec inj 50ml,flubenol kh pasta 7,5ml na nic nepřišli....už ho mám doma a nevidím žádný zlepšení,přijde mi ještě víc unavený a jí ještě míň,než jsem ho tam nesla..........volala jsem tam a oni,že ho mám donést a že ho dají pod narkozu a vezmou mu krev,ale nechci ho pořád takhle trápit,už teď je z toho dost vystresovanej co tam byl.....nevíte co by to mohlo být za příčinu?takhle na něm není nic vidět....moc děkuji předem za odpověď

Re: ježek jí málo a téměř vůbec se nevyprazdňuje

Dobrý den,
teplo je relativní pojem. Nejpravděpodobnější je, že má ježek zimní útlum. Takže jako první změřte teplotu přímo v domečku, ideálně by tam mělo být 24-26°C. Pokud máte klec nebo box bez víka, je to také špatně. Ježkovi se možná na kousku topí, ale zbytek? Další věcí je umístění samotné ubikace. Já mám v horních krásných 28, ale při zemi je sotva 20... V neposlední řadě spousta lidí zapomíná na světlo a má ježka třeba v ne příliš frekventované místnosti, kde je v zimě imrvére tma. Protáhněte ježkovi den na 12 hodin. Stačí k tomu obyčejná lampička. Naprosté většině ježků, i když třeba přímo nehibernují, ale mají tento útlum to pomůže. Někdy je také fajn řešením, pokud je ježek samička a můžete si to dovolit, pořídit jí kamarádku. Je třeba ale mít na paměti, že i dvě samičky se nemusí snést a je třeba počítat s eventualitou, že je budete muset mít zvlášť.
Dalšími méně častými, již nemocemi, které se takto projevují můžou být bakteriální infekce, srdeční vady, selhávání jater, ledvin, zápal plic a WHS, v tomto pořadí četnosti výskytu. Bohužel, z krve toho u ježků moc nepoznáte, musí se brát pod narkózou a musí se jí vzít opravdu hodně, což asi osobně bych do tohoto typu vyšetření u již oslabeného ježka nešla. Stav orgánů se dá přeběhnout sonem, což je pro ježka mnohem méně náročné.
Jinak odčervovací látky, které obsahují Ivermectin je pro africké ježky toxický, nikdy už nedovolte vet, aby mu ho podal, natož injekčně. Je to asi jako s hrozny - pět zvířat je jíst může bez zjevných následků, šesté to zabije. APH se odčervují spot-onem Stronghold nebo Advocate.

Přidat nový příspěvek

optimalizace PageRank.cz