Omlouvám se všem zájemcům o naše miminka, že jsem nucena v rámci ochrany zdraví našeho i našich zvířat nucena uzavřít odchovnu pro jakékoliv návštěvy, včetně návštěv předávacích. My bychom teoreticky měli být zdraví, protože jsme dobrovolně již 2 týdny nevystrčili nos z domu a opravdu si přejeme, aby to tak i zůstalo, neboť nemáme sebemenší tušení, jak se koronavirus bude chovat u ježků, kteří jsou velmi náchylní k jakýmkoliv onemocněním, včetně druhově specifických, o jakých mě řada veterinářů ujišťovala, že je chytit nemohou a na vlastní kůži jsme se přesvědčili, že mohou. Tedy vše, co je možné, jakékoliv konzultace apod. budeme do odvolání řešit prostředky elektronické komunikace nebo telefonicky, jakýkoliv platební styk pouze bezhotovostně, převodem na účet. Předání zvířete uskutečníme v co nejkratším možném čase a žádáme Vás o nasazení roušky či jakékoliv jiné ochrany obličeje, i když to bude jen na těch pár minut na předání. Vzhledem k těmto opatřením jsem ochotna vážnému zájemci pořídit více fotek vybraného zvířete, příp. se pokusím zprovoznit nějakou techniku na pořízení videa, protože je mi jasné, že vybírat z pár obrázků parťáka na několik let není jednoduché. Snad se z toho všichni brzy dostaneme a vše se vrátí do starých kolejí co nejdříve. Děkuji za pochopení EDIT: Opatření postupně uvolňujeme podle toho, co dovoluje naše vláda :)

 

Miminka k odběru

budou. Ještě jsou malá. Zůstaňte s námi :)

PROSÍME ČTĚTE!

Mláďata od nás odcházejí po vyšetření na přítomnost parazitů a v případě potřeby odčervená, po veterinární kontrole, se zdravotní knížkou, průkazem původu 1. Registru afrických trpasličích ježků, kopií chovatelského kodexu a průvodcem péčí o ježka, pelíškem a krmivem na které jsou zvyklá na cca 14 dní.

Rozhodnutí koupit ježka nesmí být impulsivní. Pokud z nějakého důvodu nejste schopni pečovat o svého ježka, vezmeme si jej zpět a budeme se o něj starat a nebo mu najdeme nový domov, za vrácené zvíře však neposkytujeme finanční náhradu.

Prodáváme pouze ježčata, která jsou 100% zdravá, bez všech známých genetických, vrozených a infekčních onemocnění. Pokud se s Vaším ježkem stane něco do věku 6 měsíců, na základě pitevní zprávy od veterináře, která potvrdí, že problém se u zvířete vyskytl již v době nákupu, jej nahradíme jiným zvířetem ve stejné hodnotě. Vyhrazujeme si opakování veterinárního vyšetření/pitvy (na naše náklady). Záruka nezahrnuje zdravotní problémy zvířete v důsledku nedbalosti, nehod a léčitelné nemoci. Za zdraví neručíme v případě že ježek žil nebo cestoval při teplotách, které nebyly v rozmezí 22-27°C a nebyl krmen hmyzem minimálně 2x týdně. Záruka se rovněž nevztahuje na ucpání trávicího traktu nebo střevní potíže způsobené krmením zmrazeného nebo sušeného hmyzu, potíže způsobené požitím terarijní dekorace (nebo jiných pro ježky nepoživatelných látek), alergie a související zdravotní stav, zlomeniny, vnitřní zranění a nemoci způsobené nedbalostí nového vlastníka. Nejsme zodpovědni za veškeré náklady vzniklé v průběhu léčby ježka. Náš chov je prostý WHS.

Rezervační poplatek požadujeme uhradit ve věku 4 týdnů vybraného mláděte. Pokud z nějakého důvodu nebudeme moci ježka dodat, poplatek Vám vrátíme, nebo dodáme zvíře z dalšího vrhu. Pokud si rezervujete více než jedno mládě, požadujeme úhradu rezervačního poplatku ihned. Rezervační poplatek se odečítá z celkové ceny zvířete při jeho převzetí. Pokud si zvíře nevyzvednete v dohodnutém termínu, nebo se nedohodnete na termínu vyzvednutí nejdéle do 3 měsíců jeho věku, rezervace Vám bude zrušena, zvíře nabídnuto k dalšímu prodeji a poplatek použit na úhradu jeho ubytování a krmení. 

Páry nesestavujeme a do ZOO obchodů neprodáváme.

Pokud nám při koupi nesdělíte, že na zvířeti plánujete chovat, máme za to, že má sloužit pouze jako mazlíček. Nebereme tak na sebe odpovědnost za případné vady, které nezodpovědným rozmnožováním v chovu rozšíříte. Stejně tak, pokud si pořídíte zvíře námi sice odchované, ale prodávané jinou osobou.

Vyhrazujeme si právo ponechat si do vlastního chovu kterékoliv u nás narozené mládě.

Taktéž si vyhrazujeme právo pro výběr nového majitele. Může se stát, že bude zájemce odmítnut, např. kvůli špatné komunikaci, nedodržení úmluvy, negativní zkušenosti z předchozí komunikace nebo na základě záporných referencí. Převzetí miminka nebo rezervaci vždy písemně potvrdíme. 

Zakoupením ježka z našeho stáda se zavazujete dodržovat  etický kodex chovatele  sestavený IHA a podmínky chovu 1. Registru afrických trpasličích ježků.

Kdy budeme mít další miminka nejsem schopná ani odhadnout. Může se stát cokoliv, samička nezabřezne, narodí se mrtvá mláďata, nebo je maminka sežere... Kvůli nezodpovědným lidem, kteří bohužel nejsou schopni ani napsat, že již o ježečka nemají zájem, NEBEREME žádné předběžné rezervace na miminka, která nejsou uvolněna do prodeje!

Ceny ježečků jsou určovány individuálně, nejdříve ve čtyřech týdnech věku, v případě některých mláďat, kde očekáváme změnu barvy i později. Kritéria pro určení ceny jsou pohlaví, zbarvení, původ, předpoklady pro uplatnění v dalším chovu nebo pro výstavy a pohybují se zpravidla mezi 2500-3500 Kč.

optimalizace PageRank.cz