Vaše vzkazy a dotazy

essay-zone.com

___123___Navstevni kniha___123___

Chování ježka

Hezký den, chtěla jsem se zeptat proč a co znamená, když můj ježek při běhání po pokoji si na klidném a tmavším místě udělá loužičku, pak ji jakoby ochutná a následně hodí slinu na záda ? Je to nějaké teritoriální značkování samečka ? Díky za odpověď

Re: Chování ježka

Dobrý den, ježci si teritoria neznačkují, ani samci. Něco tam pravděpodobně cítí, ale odpověď na to co, budete asi muset hledat přímo v tom tmavém koutě..

Vypadávanie pichliačov

Dobrý večer,

Chcem sa opýtať môžu sa ježkovi vymieňať pichliače aj vo vyššom veku. Narodil sa 25.10.2013. Strašne sa škriabe. Bola som už aj u veterinára nemá svrab ani žiadne iné parazity. Mal jedine trošku zapálené ušká, tak bral antibiotiká. A bol mu zistený šedý zákal. Inak má podľa veterinára veľmi dobrú kondíciu. Podstieľku má kombinovanú: Asan a zverlit. Len to škrabanie je intenzívne má aj chrasty. Môže to byť aj psychického pôvodu? Že je nervózny a preto sa škriabe? Ak máte skúsenosť budem rada za každú radu.

Re: Vypadávanie pichliačov

Dobrý den,
chtělo by to odebrat stěr z kůže a udělat kultivaci jednak bakteriologickou, jednak mykologickou. Určitě po dobu nemoci zverlit nepoužívejte, ten příznaky jen zhoršuje. S výsledky kultivace se mi kdyžtak ozvěte do mailu (a ne, toto veterinář od stolu opravdu nevidí. musí se to poslat do laboratoře).

Re: Re: Vypadávanie pichliačov

A akú podstieľku mu mám dať namiesto zverlitu? Bol mu spravený ster z kože a na základe laboratórnych výsledkov mu neboli nájdené žiadne parazity. A ani v truse mu nebolo nič nájdené. Veterinár mu dal nejaký sprej na kožu, to mu preliečilo chrasty aj zmienilo škrabanie. Ale na druhý deň sa zase začal znovu škrabať. Neviem, či mu vadí podstieľka? Existujú aj nejaké antialergické podstielky?

Re: Re: Re: Vypadávanie pichliačov

Asi jste to špatně pochopila. Že nemá parazity je jedině dobře, nicméně je potřeba udělat stěr na bakterie a plísně. Zpravidla to bývá imunitní problém, takže nic nezkazíte, pokud budete dávat přípravky na podporu imunity, třeba sirup Plerasan, dokud Vám v laboratoři ten Váš problém "nevyroste". Dokud má ježek strupy, používejte dětské přebalovací podložky, nebo plenky pro psy. Nic více antialergického není.

Chov

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám dnes nového ježečka, samičku. Je bojácná, ježí se a prská. Vůbec nevím jak udělat, aby se nebála,nechala se vzít do rukou a tak dále.
Předem děkuji za odpověď.

Re: Chov

Napíšu moji zkušenost. Dala jsem mu do večera druhého dne čas si zvyknout a prostředí a nové pachy. A každy večer klidně až kolem desáte večer pokud se nevzbudil sám jej opatrně probudila. I můj se okamžitě ježil a fučel ale tím se nenech odradit. Může se to pak naučit účelově aby měl od tebe klídek. Když to moc bolí vzít rukavice a opatrně podebrat a vzít do rukou a hladit přes bodliny, klidně mluvit a jako dobrotu červíka. Nevracet do ubikace dokud se aspoň trošku nerozbalí.
Takto postupovat každý den aby si zvykal klidně jen pár minut ale nevzdávat to. Den ode dne to bude lepší.

Re: Re: Chov

Neporadila bych nic jiného, než Gabča. Jen doplním, že případnou rukavici použijte pouze na vyndání ježka z ubikace, pak je třeba mít ruce holé, aby cítil Váš pach. Když mu vadí hlazení přes bodliny, tak nehlaďte, jen mějte ježka na sobě a nechte ho se rozbalit. Je možné, že mění bodliny a sahání na bodliny mu vadí

Přidat nový příspěvek