V poslední době se na mě denně obrací spousta lidí s otázkami, které považuji za úplně zbytečné. S trochou snahy lze na ně najít odpověď na webu, alespoň na našem tedy určitě. Pokusím se některé z těchto otázek zodpovědět tady - najednou, ať je nemusím řešit ve 25 mailech denně každému extra.

Co ježek žere a jaké bydlení mu máme připravit.

Snadná pomoc. Na našem webu je článků ještě mnohem více, stačí si je otevřít a přečíst.
 https://www.hedgehog-dream.eu/chov-a-reprodukce/ 

Mám ježka 1,2,3 dny (případně i déle) a fučí na mě. Jak ho mám ochočit?

V prvé řadě ježek není pes, aby za kostičku s Vámi odešel. Potřebuje zpravidla trochu času na aklimatizaci. I když ježek na Vás fučí, nesmíte se ho ale bát, protože pokud ho nebudete brát do ruky, za chvilku zjistí, že když zafučí, má od Vás pokoj a nevyndáte ho vůbec. Na vyndání z ubikace můžete použít v prvních dnech třeba rukavici nebo kus deky. Jakmile je ale ježek venku, rukavici sundejte, kontakt s holou kůží je důležitý, aby si ježek zvykl na Váš pach. Pokud si nevíte rady, především kontaktujte svého chovatele. Zvíře zná a měl by vědět co na něj platí. A hlavně - pokud si nejste jistí tím, že ježka opravdu chcete i s jeho nectnostmi, nepořizujte si jej. I když jsou roztomilí, opravdu to nejsou plyšáci.

Kdy budete mít miminka?

To opravdu nikdy nevím dopředu. Může se stát cokoliv. Samička nezabřezne, nebo miminka umřou. Nebo se narodí barva, která je žádaná mezi chovateli. A také bychom si rádi občas nějaké miminko nechali. Všechny vrhy máme přehledně roztříděné do alb, kde vidíte i jestli je ježeček volný, nebo ne. 
https://www.facebook.com/DRM.Hedgehog.Dream/photos_albums

Kolik ježek stojí?

Cena se odvíjí od mnoha faktorů, jako je pohlaví, barva, povaha, exteriér, původ... Takže otázka výše je opravdu bezpředmětná. Musíte se zeptat na konkrétního ježka. Ceny u všech chovatelů ježků s PP jsou přibližně stejné.

Barva ježka z white a snowflake linií se mění do půl roku věku. My se zabýváme především těmito liniemi, je tedy velmi pravděpodobné, že ježci, kteří mají jako mláďata tmavé bodlinky je budou mít v dospělosti bílé. Pokud se Vám to nelíbí, bohužel, musíte poptat miminko jinde.

 

Kontakt

CHS Hedgehog Dream

Eva Beňová

504 01 Zachrašťany

 

tel: 776 000 397

mail: Hedgehog.Dream@seznam.cz