Nabídka miminek

Xasan

klučík, mazlíček pro náročné, co ani neumí zvednout bodlinky už může vyrazit do nového domova :) více info messenger, mail

+

Wafi

drobnější klučík, mistr grimas :) může vyrazit do nového domova. více info messenger, mail

+

Vasko

malinký miloučký klučík může vyrazit do nového domova. více info messenger, mail

+

Yadon

sympatický myšák už může vyrazit na cestu do nové rodiny. komunikativní povahy, pod vedením rodičů vhodný i pro menší děti. více info messenger, mail

+

Více fotek miminek najdete v albech na naší fb stránce - KLIK SEM

Miminka publikovaná na této stránce jsou již k odběru, je tedy možné je převzít po dohodě klidně dnes, zítra... 
Je třeba pro ježka v době odběru již mít připravenu doma odpovídající ubikaci! Nepočítejte s tím, že něco seženete hned teď na poslední chvíli. Nejdřív si zajistěte vše potřebné, potom teprve vybírejte zvíře. Kompletní výbavu Vám můžeme připravit k odběru spolu s ježkem na základě Vaší objednávky v eshopu www.pro-zviratka.cz/
Rezervuji max. do prvního data možné cesty kurýrem, oproti rezervačnímu poplatku. Do zahraničí pošlu pouze v případě, že má plánovanou cestu náš kurýr, nebo si najdete kurýra sami, který poskytuje službu door to door. Ježky nikam nevozím, zvlášť ne tam, kam bych musela jet veřejnou dopravou. 
Potvrzení veterinárních průkazů kvůli změně veterináře momentálně řeším pouze v případě, že na tu veterinu skutečně musím. Koprologii děláme 10 let téměř každý měsíc a vždycky byla negativní. Záruka na zdravotní stav ježka z našeho chovu je stejná, ať je zdravotní karta potvrzená, nebo ne, vše v souladu s OZ ČR.

PROSÍME ČTĚTE!

Mláďata od nás odcházejí po vyšetření na přítomnost parazitů a v případě potřeby odčervená, po veterinární kontrole, se zdravotní knížkou, průkazem původu 1. Registru afrických trpasličích ježků, kopií chovatelského kodexu a průvodcem péčí o ježka, pelíškem a krmivem na které jsou zvyklá na cca 14 dní.

EDIT: Vzhledem k tomu, že jsme v poslední době hodně importovali a naše stádo se momentálně sestává z velmi zajímavé krve ze zemí, ze kterých není moc jednoduché ježky dostat, např. USA, Thajsko a máme tady i potomky ježků z odchytu z volné přírody, rozhodli jsme se k mláďatům, která nejsou určena pro další chov vydávat pouze registrační certifikát bez uvedených předků. K tomuto rozhodnutí nás vedly dlouhé diskuze především s americkými chovateli, kde je zneužívání rodokmenů takzvanými backyard breeders (tedy něco jako množírna) na běžném pořádku a tato "móda" se již začíná vyskytovat i u nás. Často se také stává, že si majitel koupí ježka jako mazlíčka, vzápětí se ale nechá zapsat do nějaké chovatelské organizace a ježka bez skrupulí používá v chovu, aniž by chovatel o čemkoliv věděl. Registrační certifikát obsahuje všechna důležitá data o ježkovi, včetně přiděleného registračního čísla, pod kterým ho lze v databázi dohledat, tedy se s tímto certifikátem můžete i přihlásit na výstavu. Zároveň toto opatření řeší i věc další, a to cenu mláďat po importovaných rodičích. I když se nám díky spolupráci se zahraničními chovateli podařilo sešlapat ceny co to šlo, vězte, že i tak se cena importu třeba jednoho američana pohybuje okolo 10-12 tis. Kč, což nikdo, kdo si kupuje ježka jako mazlíčka za něj není ochotný dát. A neděláme si iluze, že se nám po těch importech budou rodit samá úžasná mláďata, která budou mířit do chovu a tudíž si za ně kolegové chovatelé rádi připlatí. Bez vypsaných předků mají taková miminka pouze "cenu barvy", tedy budeme schopní vám nabídnout miminka i po těchto rodičích za ceny, na které jste u nás zvyklí.

Upravili jsme podmínky pro mazlíčkáře a bohužel jsme nuceni je upravit také pro chovatele. Od dnešního dne přestáváme spolupracovat s chovateli, až na pár vyjímek, se kterými jsme již v minulosti měli dobré zkušenosti, příp. velmi vyjímečně na doporučení chovatelů, se kterými spolupracujeme. Oni ví, kteří to jsou. Pro všechny ostatní je odpověď NE. Nebudeme dávat miminka do chovu lidem, které neznáme, nebudeme mentorovat nové chovatele a nebudeme pomáhat dalším lidem importovat. Jednak nestojíme o to, aby se s námi dovezenými liniemi stalo to, co s liniemi Top Notch (tedy že jsou absolutně všude a téměř není možné po pouhých dvou! letech v Evropě koupit tmavého ježka, který tuto linii nemá), druhak proto, že jsme sice dostali linie, které mají američtí chovatelé vyzkoušené a považují je za zdravé, nikdo ale neví, co to provede, když je budeme dávat dohromady s domácími liniemi. Když se pak projeví nějaký problém, nebylo by možné jednoduše odhalit původce a z chovu jej vyřadit. Co se týče importů, poslední dokončíme v září a pak už si dáme na delší dobu pokoj. Importy tohoto druhu jsou velmi náročné na čas, peníze i nervy, obětovala jsem tomu v podstatě poslední rok života, kdy vše bylo ještě zkomplikováno coronou a lidmi, kteří se opravdu "ukázali" a nemám zájem podnikat v této záležitosti cokoliv pro nikoho dalšího.

Rozhodnutí koupit ježka nesmí být impulsivní. Pokud z nějakého důvodu nejste schopni pečovat o svého ježka, vezmeme si jej zpět a budeme se o něj starat a nebo mu najdeme nový domov, za vrácené zvíře však neposkytujeme finanční náhradu.

Prodáváme pouze ježčata, která jsou 100% zdravá, bez všech známých genetických, vrozených a infekčních onemocnění. Pokud se s Vaším ježkem stane něco do věku 6 měsíců, na základě pitevní zprávy od veterináře, která potvrdí, že problém se u zvířete vyskytl již v době nákupu, jej nahradíme jiným zvířetem ve stejné hodnotě. Vyhrazujeme si opakování veterinárního vyšetření/pitvy (na naše náklady). Záruka nezahrnuje zdravotní problémy zvířete v důsledku nedbalosti, nehod a léčitelné nemoci. Za zdraví neručíme v případě že ježek žil nebo cestoval při teplotách, které nebyly v rozmezí 22-27°C a nebyl krmen hmyzem minimálně 3x týdně. Záruka se rovněž nevztahuje na ucpání trávicího traktu nebo střevní potíže způsobené krmením zmrazeného nebo sušeného hmyzu, potíže způsobené požitím terarijní dekorace (nebo jiných pro ježky nepoživatelných látek), alergie a související zdravotní stav, zlomeniny, vnitřní zranění a nemoci způsobené nedbalostí nového vlastníka. Nejsme zodpovědni za veškeré náklady vzniklé v průběhu léčby ježka. Náš chov je prostý WHS.

Rezervační poplatek požadujeme uhradit ve věku 4 týdnů vybraného mláděte. Pokud z nějakého důvodu nebudeme moci ježka dodat, poplatek Vám vrátíme, nebo dodáme zvíře z dalšího vrhu. Pokud si rezervujete více než jedno mládě, požadujeme úhradu rezervačního poplatku ihned. Rezervační poplatek se odečítá z celkové ceny zvířete při jeho převzetí. Pokud si zvíře nevyzvednete v dohodnutém termínu, nebo se nedohodnete na termínu vyzvednutí nejdéle do 3 měsíců jeho věku, rezervace Vám bude zrušena, zvíře nabídnuto k dalšímu prodeji a poplatek použit na úhradu jeho ubytování a krmení. 

Páry nesestavujeme a do ZOO obchodů neprodáváme.

Pokud nám při koupi nesdělíte, že na zvířeti plánujete chovat, máme za to, že má sloužit pouze jako mazlíček. Nebereme tak na sebe odpovědnost za případné vady, které nezodpovědným rozmnožováním v chovu rozšíříte. Stejně tak, pokud si pořídíte zvíře námi sice odchované, ale prodávané jinou osobou.

Vyhrazujeme si právo ponechat si do vlastního chovu kterékoliv u nás narozené mládě.

Taktéž si vyhrazujeme právo pro výběr nového majitele. Může se stát, že bude zájemce odmítnut, např. kvůli špatné komunikaci, nedodržení úmluvy, negativní zkušenosti z předchozí komunikace nebo na základě záporných referencí. Převzetí miminka nebo rezervaci vždy písemně potvrdíme. 

Zakoupením ježka z našeho stáda se zavazujete dodržovat  etický kodex chovatele  sestavený IHA a podmínky chovu 1. Registru afrických trpasličích ježků.

Kdy budeme mít další miminka nejsem schopná ani odhadnout. Může se stát cokoliv, samička nezabřezne, narodí se mrtvá mláďata, nebo je maminka sežere... Kvůli nezodpovědným lidem, kteří bohužel nejsou schopni ani napsat, že již o ježečka nemají zájem, NEBEREME žádné předběžné rezervace na miminka, která nejsou uvolněna do prodeje!

Ceny ježečků jsou určovány individuálně, nejdříve ve čtyřech týdnech věku, v případě některých mláďat, kde očekáváme změnu barvy i později. Kritéria pro určení ceny jsou pohlaví, zbarvení, původ, předpoklady pro uplatnění v dalším chovu nebo pro výstavy a pohybují se zpravidla mezi 2500-3500 Kč.

optimalizace PageRank.cz